ویژگی‌های امضای دخترانه

امضای افراد باید به گونه‌ای باشد که در وهله اول بتواند بخوبی شخصیت فرد و خصوصیات اخلاقی او را نشان دهد. همان‌طور که در مطلب “نکات مهم در انتخاب امضا” نیز اشاره کردیم، افراد برای پیدا کردن بهترین امضا باتوجه به شخصیت و روحیه خود باید نکات بسیاری را در نظر بگیرند. این درحالیت که رعایت چنین مواردی در مورد دختران اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. چراکه آنان معمولا امضاهای ظریف‌تر و زیباتری را ترجیح می‌دهند که درعین حال خصوصیات شخصیتی آنان را به نمایش بگذارد. در این مطلب قصد داریم در مورد ویژگی‌های امضای دخترانه صحبت کنیم. پس اگر شما نیز دختر هستید و یا فردی خاص پسند محسوب می‌شوید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

شکل ظاهری امضا نمایانگر چیست؟

هر امضا می‌تواند در کوتاهترین زمان ممکن، اطلاعات خوبی در مورد شخصیت، جایگاه اجتماعی، خصوصیات فردی و حتی شرایط روانی او را به خوبی نمایان کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید به مطلب “شخصیت شناسی از روی امضا” مراجعه کنید.

درحالت کلی داشتن امضایی زیبا می‌تواند تا حدود زیادی باعث افزایش اعتمادبنفس فرد شود. به همین دلیل است که معمولا بیشتر افراد ترجیح می‌دهند امضایی خاص و متفاوت با دیگران داشته باشند.

امضا از زمان‌های قدیم معیاری برای شناخت افراد بود. حتی پاداشاهان قدیمی نیز، از انگشتر خود به عنوان مهر که جایگزینی برای امضا بود استفاده می‌کردند و طرح مهر هر پادشاه مانند امضا مختص خود او بود. یک امضای مناسب می‌تواند باعث انتقال حس خوب در جلسات اداری، کارهای اداری، کارهای بانکی، انعقاد قراردادها و… شود. اما این موضوع برای دختران کمی متفاوت‌تر است. چراکه آن‌ها علاوه‌بر تمامی موارد گفته شده به زیبایی و ظرافت امضای خود نیز اهمیت زیادی می‌دهند.

ویژگی‌های امضای دخترانه

هر امضای خوب که مناسب دختران نیز باشد باید ویژگی‌هایی داشته باشد که در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

ایده گرفتن از طبیعت

هیچ وقت از دقت کردن به طبیعت و مینیمال‌ها و موجودات موجودر آن غافل نشوید. آن‌ها دقیقا همان‌هایی هستند که می‌توانید به کمکشان امضایی زیبا برای خود طراحی کنید. دقت به ظرافت‌ها و ریزه کاری‌های موجود در طبیعت علاوه‌بر بالا بردن قدرت خلاقیت شما، باعث می‌شود بتوانید امضایی بی‌نظیر و خاص داشته باشید.

این کار را می‌توانید در مورد سایر امضاهای مورد علاقه‌تان نیز انجام دهید. یعنی با دقت در ریزه کاری‌های آن‌ها موارد بیشتری برای افزایش خلاقیت پیدا کنید. البته توجه کنید که منظور از تمامی موارد گفته شده، الهام گرفتن از آن‌هاست نه تقلید و کپی کردن. بطور مثال می‌توانید دقت کنید که سایر افراد چطور در امضاهای خود روی حروف، نمادها و انواع خطوط مانور داده‌اند و شما نیز از این کارها الهام بگیرید. تقلید در هیچ کاری درست نیست اما در امضا نه‌تنها درست نیست بلکه باعث می‌شود فردی که امضای شما را می‌بیند برداشت‌هایی از شما داشته باشد که شاید هیچ ارتباطی با شخصیت فردیتان ندارد.

توجه داشته باشید که امضایی که طراحی می‌کنید نباید غیر طبیعی و پر کار باشد و یا برای کشیدن آن زمان زیادی صرف کنید. در همین راستا می‌توانید از نمادها و طرح‌هایی مانند برگ، قلب، گلبرگ و.. در انتها یا ابتدای امضای خود و یا از خطوطی خاص در بالا و پایین امضایتان استفاده کنید.توجه داشته باشید که از تمامی این موارد باید بصورت اختصاری و بسیار کوتاه استفاده کنید تا قانون گفته شده رعایت شود.

استفاده از نام در امضا

استفاده از نام و یا نام خانوادگی در امضا کاملا سلیقه‌ای بوده و به تصمیم گیری فرد بستگی دارد. تجربه نشان می‌دهد که دختران معمولا ترجیح می‌دهند از نام کوچک خود در امضاهایشان استفاده کنند. اما توصیه ما این است که درصورتیکه مایلند نام آن‌ها در امضا باشد، از نام خانوادگی نیز در کنار نام کوچک استفاده کنند. چون این امضا در کارهای بانکی، کارهای اداری و… نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت و نام و نام خانوادگی درکنار یکدیگر می‌تواند مناسب‌تر باشد.

استفاده از حروف لاتین

یکی دیگر از مواردی که بیشتر دختران علاقه‌مند به استفاده از آن در امضاهای خود هستند حروف لاتین است. آن‌ها می‌توانند باتوجه به سلیقه خود از انواع خط باریک، پهن، کج، عمودی و… در استفاده از حروف لاتین استفاده کنند. همچنین یکی از روش‌های رایج در استفاده از حروف لاتین در امضا این است که حرف اول اسم را با حرف بزرگ و سایر حروف در ادامه بصورت ریزتر و با حروف کوچک نوشته شود. البته این روش تکراریست ولی هنوز هم طرفداران زیادی دارد. اگر شما هم جز افرادی هستید که ترجیح می‌دهید از حروف لاتین در امضای خود استفاده کنید می‌توانید از قابلیت سفارش امضا در امضا پلاس استفاده کنید.

سادگی امضا در ویژگی‌های امضای دخترانه

این روزها بسیاری از دختران پیرو شعار “زیبایی در سادگی‌ست” هستند. آن‌ها ترجیح می‌دهند امضای آنان در عین زیبایی، خاص، شیک و غیرقابل جعل شدن باشد. یکی از بهترین نمونه‌ها برای این نوع امضا نوشتن نام و نام خانوادگی با خطی خوش به زبان فارسی و یا لاتین است که می‌توانید با کشیدن خط‌هایی در بالا، پایین و یا روی آن، جذاب‌ترش نیز بکنید.

به این نکته توجه داشته باشید که در کنار تمام ویژگی‌هایی که گفته شد، نکته اساسی که باید همواره مدنظر داشته باشید، قابل تکرار بودن امضایتان است. یعنی سعی کنید امضایی را برای خود انتخاب کنید که حتی اگر لازم باشد صد بار پشت سر هم از آن استفاده کنید تمامی آن صد امضا کاملا مشابه یکدیگر باشد. همچنین بسیار مهم است که امضای شما با یکبار گذاشتن خودکار روی کاغذ کشیده شود.

سخن پایانی

همان‌طور که گفتیم امضا علاوه‌بر اینکه باعث می‌شود هویت شما در شرایط مختلف قابل شناسایی باشد، همچنین باعث می‌شود با داشتن امضایی خوب اعتماد بنفس‌تان در شرایط مختلف اجتماعی حفظ شود. افراد کارشناس در زمینه امضا می‌توانند به راحتی از نوع امضای شما به تیپ شخصیتی‌تان پی ببرند. پس بسیار مهم است که امضای شما مطابق با شخصیت شما طراحی شده باشد.

طراحی امضا کار آسانی نیست و تمامی افراد قادر به انجام آن نیستند. شما می‌توانید با ثبت سفارش طراحی امضا در سایت امضا پلاس، امضایی مطابق با شخصیت و علاقه خود را سفارش دهید تا بصورت کاملا اختصاصی برای شما طراحی شود و بتوانید تمام عمر با خیالی آسوده و اعتماد بنفسی بالا از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *